Kapsułkowanie suplementów

NAPISZ: KONTAKT@SPEEDLABS.EU LUB ZADZWOŃ: 22 379 76 23

Kapsułkowanie 

W dzisiejszych czasach każdy z nas powinien regularnie przyjmować różnorodne suplementy diety. Prowadzony szybki tryb życia, siedząca praca, mały lub całkowity brak aktywności fizycznej wytwarza w naszych organizmach deficyty różnych cennych składników odżywczych, które powinny być uzupełnione. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie rozpuszczać krople w wodzie, odmierzać syrop łyżką lub konkretną ilość mililitrów pipetą. Zbawienna jest innowacyjna metoda kapsułkowania. Dzięki jej zastosowaniu jesteśmy w stanie suplementować potrzebne nam mikro i makro elementy o każdej porze dnia, będąc w pracy, na spacerze czy wspinaczce górskiej. To również jedna z najlepszych metod rekomendowana dla wielu przedsiębiorców farmaceutych, z racji tego, że jest preferowana przez największe grono konsumentów. Przyjrzyjmy się tematowi bliżej, poznajmy szczegóły procesu i technologii kapsułkowania. Ciekawi? Zaczynamy! 

Działalność SpeedLabs 

Przedsiębiorstwo zajmuje się kapsułkowaniem suplementów diety. Substancje suche w formie proszku, granulatu czy liofilozatu idealnie nadaja się do zamknięcia w poręcznej kapsułce. Firma pracuje w oparciu o najnowocześniejsze technologie gwarantując najwyższą jakość produktów końcowych. Liczy się dbałość o detale i najmniejsze szczegóły, w celu osiągnięcia największej precyzji. Ważne, by produkt końcowy procesu kapsułkowania, a więc pojedyncza kapsułka zawierająca cenne składniki suplementów diety, była całkowicie bezpieczna dla swojego użytkownika, zachowała wszystkie właściwości kryjących w sobie składników oraz była funkcjonalna, a więc łatwa w połykaniu. To cechy idealnego produktu, który sprosta wymaganiom najbardziej wymagających konsumentów.

Rodzaje kapsułek 

Wśród rodzajów kapsułek używanych do procesu kapsułkowania suplementów diety wyróżnić można:

– kapsułki twarde – żelatynowe,

– kapsułki celulozowe,

– kapsułki pullulanowe,

– kapsułki o przedłużonym uwalnianiu.

Dodatkowo kapsułki mogą występować w wielu różnych rozmiarach oraz kolorach w celu uzyskania najodpowiedniejszwej formy dla jej konsumentów. 

Kapsułki twarde żelatynowe 

To kapsułki odporne na skażenie mikrobiologiczne i zawilgotnienie w znacznie większym stopniu niż opłatki skrobiowe. Są cenione przez użytkowników, ponieważ nie ma problemu z ich połknięciem. Przy użyciu małej ilości wody stają się śliskie i nie kleją się do języka. Kapsułki żelatynowe izolują suplementy diety i ich nieprzyjemny smak. Użycie tego rodzaju kapsułek stanowi gwarancję jakości przyjmowanego suplementu, trwałości oraz bezpieczeństwa ich stosowania. 

Kapsułki celulozowe 

Ten rodzaj to idealny wybór do każdego suplementu diety w formie proszku. Doskonale więc sprawdza się przy procesie kapsułkowania witamin czy ziół. Ich użycie rekomenduje się w przypadku substancji, które nie lubią wilgoci. Będą to więc przede wszystkim suszone zioła i aktywne probiotyki. Dzięki niskiej zawartości wilgoci unikniemy przywierania suplementu diety do kapsułki. Wykazują małą przyczepność, dzięki czemu bardzo dobrze rozpuszczają się w naszym żołądku uwalniając składniki suplementu. Ich rozkład trwa około 5 minut. Wyprodukowane są z produktów roślinnych.

Kapsułki pullulanowe

To rodzaj alternatywny dla kapsułek żelatynowych i celulozowych. Kilka lat temu pullulan został dopuszczony do stosowania w Unii Europejskiej. Kapsułki powstają jedynie przy użyciu wody i pullulalanu. Zapewniają bardzo dobrą szczelność dla substancji czynnych zawartych w środku. Według badań są dwieście pięćdziesiąt razy bardziej szczelne od kapsułek celulozowych i dziewięć razy bardziej od kapsułek żelatynowych. Warto więc skorzystać z tego rodzaju kapsułek przy substancjach, które mogą mieć skłonność do wypłynięcia. Ponadto kapsułki są jak najbardziej naturalne, organiczne, wegańskie, pozbawione produktów zwierzęcych. Do produkcji kapsułek hoduje się grzyby na podłożu skrobiowym. Są najlepszym wyborem dla składników wrażliwych na tlen. 

Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu

Zadaniem kapsułek o przedłużonym uwalnianiu jest stopniowe uwalnianie suplementów diety. Uwalnianie trwa około kilka godzin. W przypadku poprzednich kapsułek suplementy diety uwalniane są praktycznie od razu. Tutaj rozkład jest stopniowy i systematyczny. 

Proces kapsułkowania 

Proces kapsułkowania wymaga doświadczenia i wszechstronnej wiedzy. Specjaliści doradzają w wyborze najodpowiedniejszego rodzaju kapsułki, jej wielkości oraz rodzaju wypełnienia, jeśli ilość substancji aktywnej uniemożliwia całkowite wypełnienie kapsułki. Wypełniacze są całkowicie bezpieczne i naturalne. 

Kluczowy przy procesie kapsułkowania jest nowoczesny i specjalistyczny sprzęt gwarantujący odpowiednie wymieszanie, równomierne rozłożenie substancji aktywnych oraz szczelne zamknięte kapsułki. SpeedLabs poleruje wyprodukowane kapsułki i eliminuje zapylenie. 

Podczas kapsułkowania firma dba o higienę pracy oraz odpowiednie środki ochrony, tj. temperaturę i wilgotność otoczenia hal produkcyjnych oraz magazynów. 

Opakowanie 

Uzyskane kapsułki pakowane są wedle indywidualnego życzenia zleceniodawcy w kartoniki lub słoiczki szklane bądź z tworzywa sztucznego.

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, która z zachowaniem największej jakości i precyzji wykonania wykona proces kapsułkowania twoich suplementów diety, trafiłeś idealnie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Przewiń do góry